Укравтодор майже впорався із запланованим обсягом робіт, а ось місцеві органи влади - ні - Славомір Новак

Укравтодор майже впорався із запланованим обсягом робіт, а ось місцеві органи влади - ні - Славомір Новак

На засіданні уряду в. о. голови "Укравтодору" Славомір Новак відзвітував про хід виконання дорожніх робіт в Україні. За його словами, підзвітне відомство майже впоралося із запланованим обсягом будівництва, реконструкцією і ремонтом українських доріг державного значення, а ось місцеві органи влади - ні. Крім того, "Укравтодор" до кінця року отримає від "АвтоКрАЗу" 67 одиниць техніки для утримання доріг в чистоті взимку. Про це інформує delo.ua.

В Україні з початку 2018 пройшла нова реформа - децентралізація місцевих доріг. Це означає, що 70,5% доріг (дороги місцевого значення) перейшли в управління місцевих органів влади. В управлінні "Укравтодору" і обласних Служб автомобільних доріг залишилися 29,5% доріг - державного значення.

Керівник "Укравтодору" заявив, що вперше за всю історію України відсоток виконання запланованих робіт на дорогах державного значення в окремих областях на сьогоднішній день становить до 97%.

"Найкраще роботи виконані в Закарпатській області - 97%, Кіровоградській області - 92%, Запорізькій області - 92%, Волинська та Сумська області - 90%. Найбільш слабкі показники в Миколаївській області - 17%, в Житомирській і Київській області - 24% . В цілому по Україні виконання 63% від планових показників на цей рік ", - розповів Новак.

В середньому по Україні виконано 63% від запланованих робіт, і це "хороший результат". Адже, за словами Новака, в європейських країнах під час будівельного сезону аналогічний показник становить близько 70%.

А ось з дорогами місцевого значення ситуація значно гірша. На початку засідання прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував місцеву владу за неефективне освоєння коштів і пригрозив обласним державним адміністраціям (ОДА) правоохоронними органами.

"Ми знайшли 47 млрд грн. Цю суму ми направили на будівництво, реконструкцію і ремонт українських доріг. З 47 млрд грн в цьому році 11 млрд грн ми передали на місцеві органи влади, щоб на місцях була проведена якісна робота (по ремонту та реконструкції доріг - ред.). Але із засобами ми передали відповідальність. Але я бачу неефективне використання коштів або порушення в технології і т. д. ", - розповів Гройсман.

Новак продовжив критичне зауваження Гройсмана з приводу неосвоєння коштів місцевою владою. Він ще раз нагадав, що дороги місцевого значення не входять в сферу відповідальності "Укравтодору".

За 8 місяців цього року із запланованих 11,5 млрд грн Держагентство перерахувало на рахунки ОДА 7,2 млрд грн.

"Згідно з нашою інформацією, на сьогодні освоєно 4,3 млрд грн", - зазначив Новак.

На попередньому засіданні уряду з'явився проект документа про перерозподіл коштів на будівництво доріг між областями. Однак Володимир Гройсман в цей раз уточнив, що рішення ще не вступило в законну силу, йде його доопрацювання.

Однак експерти ринку стверджують, що ні Мінінфраструктури, ні "Укравтодор", ні будь-які інші органи влади до кінця самі не розуміють, як місцеві ОДА повинні освоювати гроші та ще й у величезній кількості.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x