"Нова Пошта" просить суд визнати незаконною видачу ліцензії НБУ "Укрпошті" на здійснення грошових переказів

"Нова Пошта" просить суд визнати незаконною видачу ліцензії НБУ "Укрпошті" на здійснення грошових переказів

Компанія "Нова Пошта", звернулася в Окружний адміністративний суд Києва з проханням визнати протиправним і недійсним постанову правління Національного банку України (НБУ) від 21 грудня 2017 року № 138 "Про надання національними операторами поштового зв'язку фінансової послуги з переказу коштів". Про це повідомили агенству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі компанії.

Ця постанова дає національним операторам поштового зв'язку (в Україні таким є ПАТ "Укрпошта") право надавати фінансову послугу з переказу коштів за умови отримання відповідної ліцензії НБУ, а також дозволяє їм брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах.

"При прийнятті постанови №138 НБУ вийшов за рамки передбачених законом повноважень. На рівні закону прямо передбачені повноваження НБУ видавати ліцензії на переказ коштів тільки небанківським фінансовим установам і одночасно не передбачені повноваження НБУ на визначення права суб'єктів господарювання, які не є фінансовими установами, надавати фінансову послугу з переказу коштів", - підкреслюють у компанії.

Крім того, в "Новій Пошті" зазначають, що постанова №138 суперечить законам України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", оскільки дає право надавати фінансові послуги та виступати учасником платіжних систем банку або фінансовій установі.

"Порушення НБУ Господарського кодексу України при прийнятті постанови №138 проявляється в тому, що НБУ дав можливість лише одному оператору поштового зв'язку надавати фінансову послугу з переказу коштів", - відзначають в компанії.

У "Новій Пошті" також підкреслюють, що національному оператору поштового зв'язку надаються виключення в інших сферах, зокрема, у сфері надання фінансових послуг законом "Про поштовий зв'язок" не передбачені.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x