Між аеропортом Бориспіль та Києвом запропонували пустити тролейбус

Між аеропортом Бориспіль та Києвом запропонували пустити тролейбус

Аеропорт Бориспіль і станцію метро Бориспільська в Києві запропонували поєднати з допомогою тролейбусного сполучення. Відповідна петиція зареєстрована 16 квітня в розділі електронні петиції на сайті Київського міськради, передає avianews.

Автор петиції Анатолій Ваховський звертає увагу на те, що на сьогоднішній день розробляється дуже дорогий проект залізничного сполучення між столицею та аеропортом, який спочатку готувався до Євро 2012 та на який витратили $50 млн китайських інвесторів, так нічого і не побудувавши.

«Зазначених $50 млн вистачило б на проект тролейбусної лінії, підстанцію, закупівлю тролейбусів, проводів, стовпів та іншої інфраструктури», — відзначає автор петиції.

За словами Анатолія Ваховського, реалізація проекту дозволить пасажирам легко добиратися від метро Бориспільська в аеропорт і в зворотному напрямку, витрачаючи на це до 20 хвилин, забезпечить стабільну ціну на проїзд, так як не буде залежності від ціни на паливо, а також дозволить покращити екологічну ситуацію завдяки зменшенню викидів вуглекислого газу.

Для того, щоб петиція була спрямована на розгляд Київської міськради, її повинні підписати 10000 чоловік.

Раніше Укрзалізниця представила оновлений проект залізничного сполучення між Києвом і аеропортом Бориспіль. Він припускає, що замість електричок у найбільші повітряні ворота України запустять дизельні рейкові автобуси Pesa.

Вони будуть рухатися за маршрутом «вокзал «Київ-Пасажирський» → станція «Видубичі» → вокзал «Дарниця» → ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль».

Передбачається, що до 1 червня Мінінфраструктури, Укрзалізниця і аеропорт Бориспіль повинні провести необхідні організаційні та технологічні заходи, пов'язані з підготовкою та початком з 1 червня будівельних робіт. Пуск поїздів на новому маршруті повинен відбутися 1 грудня.

Бюджет проекту оцінюється в 600-800 млн грн, а ціна проїзду, за заявою прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, становитиме 80-100 грн в одну сторону. У березні Укрзалізниця оголосила перші тендери на створення необхідної інфраструктури для пуску поїздів в аеропорт.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x