МІУ почало підготовчі роботи з будівництва нового аеропорту між Дніпром і Запоріжжям

МІУ почало підготовчі роботи з будівництва нового аеропорту між Дніпром і Запоріжжям

Міністерство інфраструктури України почало будівництво нового аеропорту між Дніпром і Запоріжжям. Про це повідомив в ефірі телеканалу «Прямий» міністр інфраструктури Володимир Омелян, пише avianews.

«До будівництва нового аеропорту в Солоному проявили інтерес як українські, так і іноземні компанії, готові інвестувати в об'єкт», - розповів Володимир Омелян.

За його словами, держава вже почала проектування та підготовчі роботи з будівництва нових повітряних воріт, які розмістяться посередині між Дніпром і Запоріжжям.

«Ми вважаємо, що цей аеропорт стане важливим авіаційним хабом для східної України, і потенціал його величезний. Ми можемо отримати аеропорт потужністю мінімум в 2-3 млн пасажирів на рік протягом найближчих 5 років », - сказав Омелян.

17 квітня уряд України прийняв розпорядження, яким направило 200 млн грн бюджетних коштів Державному агентству інфраструктурних проектів на проектування нового аеропорту в Дніпропетровській області.
У березні консалтингова компанія Airport Consulting Vienna представила результат дослідження трьох місць для розвитку аеропорту, який обслуговує Дніпро - на місці нинішніх повітряних воріт, в районі селища Солоне і на ділянці аеродрому Кам'янка на півночі Дніпра.

За розрахунками консультантів, на модернізацію існуючого аеропорту необхідно буде витратити 214,3 млн євро, а весь процес займе 2 роки. При цьому повітряна гавань на час робіт зможе продовжити свою роботу.

У той же час, якщо будувати аеропорт на новому майданчику на базі аеродрому Кам'янка або біля селища Солоне, загальний бюджет робіт складе 400 млн євро, а термін будівництва - 5 років. Ці варіанти також припускають закриття діючих зараз аеропортів в Дніпрі або Запоріжжя.

Складністю для розвитку існуючого аеропорту Дніпро є те, що підприємство контролюється приватною компанією ТОВ «Галтера», яку ЗМІ пов'язують з Ігорем Коломойським.
ТОВ «Галтера» отримало контроль над аеропортом в 2009 році, купивши державний пакет з 94,5% акцій авіакомпанії «Дніпроавіа», в структуру якої входило підприємство.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x