Logo
Версія для друку

Мінрегіонбуд вводить вимогу застосування модифікованих бітумів при будуванні доріг

Мінрегіонбуд вводить вимогу застосування модифікованих бітумів при будуванні доріг

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, вводять рекомендаційну вимогу — застосовувати модифіковані бітуми при укладанні асфальтобетонного покриття на більшості трас. Про це повідомила прес-служба Мінрегіонбуду.

У міністерстві повідомили, що такі вимоги будуть застосовуватись до трас І-ІІ категорій, а також інших категорій міжнародного і національного значення.

За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% підвищити строк служби доріг з асфальтобетонним покриттям, покращити їх міцність та надійність в цілому.

“Рекомендована норма — проектувати траси із застосуванням модифікованих бітумів при укладанні 2-х верхніх шарів дорожнього покриття. Це дозволить зробити дороги більш міцними, довговічними і стійкими до перепадів температур, що для України є дуже актуальним. Якщо сьогодні середній строк служби доріг складає близько 10 років, то завдяки цим змінам вони прослужать ще на 2-3 роки більше. При тому, що влаштування такого більш ефективного покриття на дорогах обійдеться до 10% дорожче”, — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно зі змінами у ДБН, при розробленні проектної документації на будівництво автомобільних доріг І-ІІ категорії та автомобільних доріг інших категорій міжнародного та національного значення, при варіанті нежорсткого дорожнього одягу, рекомендується передбачати дорожнє покриття із щебенево-мастикового асфальтобетону на бітумах, модифікованих полімерами або комплексом добавок, а верхнього шару основи дорожнього одягу — із асфальтобетону на модифікованих бітумах.

Завдяки своїм фізичним властивостям вони не піддають руйнуванню дорожнього покриття під впливом різних температур, характеризуються високою тепло- та морозостійкістю, а також еластичністю.

Нагадаємо, що на минулому тижні міжвідомча комісія Кабінету міністрів з питань інвестиційних проектів, затвердила інвестпроект реконструкції міжнародної автомобільної бетонної дороги М14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ на ділянці Одеса - Миколаїв - Херсон.

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з Пресс-служба

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)