Мінрегіон планує проектувати в містах сучасні засоби заспокоєння трафіку на дорогах

Мінрегіон планує проектувати в містах сучасні засоби заспокоєння трафіку на дорогах

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість проектування у великих містах технічних засобів для підвищення безпеки руху та заспокоєння трафіку, які сприятимуть штучному зниженню швидкості.

Про це повідомляється на сайті Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Сьогодні спеціальні острівці, виступи та інші вигини руху — невід’ємна частина європейських доріг. Вони проектуються для того, аби штучно знижувати можливу швидкість руху, тим самим підвищуючи уважність та обережність водіїв, а, отже, і безпеку на дорогах. Наразі ми вже внесли пропозицію у ДБН щодо доріг загального користування для облаштування таких технічних засобів заспокоєння трафіку при в’їзді в населені пункти і зараз вивчаємо необхідність проектування таких систем і в самих містах. Особливо у місцях підвищеної небезпеки на дорогах”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Європейська практика штучного заспокоєння трафіку називається “traffic calming”. Це комплекс заходів з дизайну доріг для створення штучних виступів та вигинів на дорогах, щоб уповільнити дорожній рух чи зменшити пропускну здатність транспорту.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть унеможливленню перевищення дозволеної швидкості руху в містах, зменшенню кількості ДТП на дорогах та загалом підвищенню безпеки руху.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП “ДерждорНДІ”.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x