ІІ Український форум Шовкового шляху - зустріч країн Євразійського континенту

ІІ Український форум Шовкового шляху - зустріч країн Євразійського континенту

Другий Український форум Шовкового шляху пройшов дещо в іншому форматі, ніж це було минулого року. Цьогоріч поряд із українськими політиками та підприємцями вперше до числа ключових спікерів форуму увійшли відомі в Китаї інвестори та представники великого бізнесу. Також стартувала Алея інвестиційних проектів, що дала змогу презентувати інвестиційний потенціал регіонів України. Близько семи представників із обласних адміністрацій приїхали до Києва презентувати свої регіони в різних сферах: в аграрній, інфраструктурній, енергетичній. Також в рамках п’яти галузевих панельних дискусій пройшли обговорювання питань співпраці, її поглиблення і реалізації конкретних проектів з Китаєм.

Нагадаємо, восени 2013 року Китай презентував концепцію проекту "Один пояс, один шлях". Завдання якого - створення транзитно-транспортної системи, яка зв'яже Китай з країнами Євразійського континенту і Африки. Концепція передбачає створення і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та розробку нових механізмів регіонального економічного партнерства. Реалізація першого етапу запланована на 2016-2020 роки.

“Україна дуже зацікавлена в активізації саме економічного та гуманітарного діалогу з Китаєм. Нам є що запропонувати один одному, ми можемо дуже багато зробити, у т.ч. у важливому проекті “Шовкового шляху”. І український потенціал, мені здається, ще не до кінця вивчений і освоєний”, - сказала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час відкриття у Києві II Українського форуму Шовкового шляху.

У своїй вітальній промові Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей підкреслив, що приєднання України до ініціативи нового "Шовкового шляху" та успішна реалізація цього проекту буде сприяти ще більшому зміцненню двосторонніх відносин між Китаєм та Україною.

В свою чергу Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, нагадав учасникам форуму, що Україна спільно з Китаєм вже реалізовує ряд інфраструктурних проектів, однак це співробітництво може бути розширене у сфері портів, світової логістики, виробництва електроавтомобілів.

"Нам є що запропонувати у контексті портів, світової логістики. Ще один напрям, який ми підтримуємо, і в якому маємо спільне з урядом Китаю бачення, це електроавтомобілі. Україна має найбільші в Європі поклади літію і має усі можливості запустити виробництво передових технологій. Я сподіваюся, що за підтримки китайських партнерів це вдасться зробити", - сказав Володимир Омелян.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x