Група терміналів Risoil закликає прискорити прийняття законопроекту «Про концесії»

Група терміналів Risoil закликає прискорити прийняття законопроекту «Про концесії»

Група терміналів Risoil закликає прискорити прийняття в другому читанні законопроекту «Про концесії» (№8125), який необхідний для реалізації інвестпроектів на умовах державно-приватного партнерства.

Про це повідомив, генеральний директор Risoil Максим Широков, на засіданні Ради регіонального розвитку Одеської області у суботу 2 березня, інформують "Порты Украины".

За словами Широкова, Risoil продовжує інвестувати і розвиватися, зокрема, найближчим часом компанія має намір почати реалізацію нових інвестпроектів. Ухвалення законопроекту дозволить спростити і зробити більш прозорими умови державно-приватного партнерства.

Президент Петро Порошенко зазначив, що поділяє позицію бізнесу про необхідність невідкладного прийняття законопроекту «Про концесії».

«Я врахую ваш виступ і подам як невідкладний законопроект «Про концесії» на розгляд парламенту. Бо це може дати потужний імпульс залученню іноземних інвестицій в нашу економіку, а також визнанню України як вигідного логістичного центру Європи », - зазначив Порошенко.

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект «Про концесії» 3 квітня 2018 року. Президент Порошенко в традиційному зверненні до парламенту у вересні 2018 року висловив надію, що закон буде прийнятий до виборів 2019 року.

У листопаді 2018 року члени Комітету Верховної Ради з питань економічної політики не змогли досягти консенсусу щодо законопроекту. Зокрема, народний депутат Опозиційного блоку Юрій Воропаєв запропонував внести в закон норму про концесії на підставі прямих договорів держави з концесіонером, минаючи конкурсну процедуру. Така норма, на думку депутата, повинна застосовуватися до компаній, які вже орендували і модернізували майно, що віддається в концесію.

Також Воропаєв запропонував поширити на всі галузі економіки норму про компенсацію державою ризиків концесіонера. Нинішня редакція законопроекту передбачає такі платежі тільки в автодорожній сфері: в разі недосягнення проектом зазначених в договорі показників, держава зобов'язується виплачувати приватному інвестору компенсацію. Крім цього, в разі концесії портів Воропаєв пропонує включати в договір всю портову інфраструктуру, а не тільки окремі об'єкти.

ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія», ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) і Поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії в портовій галузі. Відповідні проекти затверджені Міністерством інфраструктури 23 червня 2016 року.

За оцінками міністра інфраструктури Володимира Омеляна, інвестиційні конкурси з відбору концесіонерів майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» очікуються в березні-квітні 2019 року.

За словами в. о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганса, інвестконкурси можуть бути проведені, не чекаючи прийняття нового закону «Про концесії».

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x