Габаритно-ваговий контроль ДСБТ: від 500 до 1000 гривень готівкою

Габаритно-ваговий контроль ДСБТ: від 500 до 1000 гривень готівкою

Пост екс-депутата Одеської обласної ради знову порушив нагальні питання щодо корупції при габаритно-ваговому контролі Укртрансбезпекою.

«О грустном. Завтра  будет решаться вопрос о выделении средств областного бюджета для оборудования весовых комплексов на основных дорогах области. 
Вчера наблюдал многокилометровую очередь на подъезде к Одессе по киевской трассе. Раньше это были выборочные проверки, а теперь обязаловка. 
Общаясь с водителями узнал, что если есть незначительны перевес - это стоит 500 грн. Если значительный - больше 1000 грн. Такой себе новый вид бизнеса.
Организацию новых весовых комплексов можно считать расширением бизнеса только за средства одесситов и жителей области. А в сухом остатке - убитые и убиваемые дороги.» - написав на своїй сторінці в facebook Сергій Веселов.

Звертаємо увагу, що в п.19 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879 зазначено: «Під час проведення габаритно-вагового контролю Укртрансбезпека або її територіальні органи керуються методикою, затвердженою Мінекономрозвитку».

У зв’язку з тим, що на сьогодні така методика відсутня, невідомо чим керуються працівники Укртрансбезпеки, що здійснюють габаритно-ваговий контроль. Тому можна сказати, що «вагові контролери» порушують закон працюючи без методики.

Також, звертаємо увагу на ще ряд цікавих документів:

- Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, що затверджене ПКМУ № 103  від 11 лютого 2015 р. А саме в частині виконання п.6 «забезпечувати державних службовців та працівників Укртрансбезпеки службовими посвідченнями, форменим одягом, нагрудними знаками та знаками розрізнення, видавати для проведення заходів державного контролю сигнальні диски (жезли)».

- Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, що затверджений ПКМУ № 1567 від 8 листопада 2006 р. А саме в частині виконання п.4 «Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі)».

Положення про формений одяг, службове посвідчення, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку посадової особи працівника Укртрансінспекції затверджує Мінінфраструктури. На даний час це Положення відсутнє. Виходить, що інспектор ДСБТ, здійснює контроль не маючи затвердженого форменого одягу.

Цією статтею ми звертаємо увагу ДСБТ та МІУ на порушення нормотивно-правових актів, а також на заяву екс-депутата Сергія Веселова щодо корупційних схем.

Додатково: ВЦРТІ нещодавно вже публікувало матеріал про корупційні випадки в сьоми областях , що пов’язані з працівниками ДСБТ. По нашій інформації, більшість цих працівників досі працює в структурі.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x