Чи буде у Києві ще одна гілка метро?

Чи буде у Києві ще одна гілка метро?

16 листопада відбувся ІІ Український Форум Шовкового Шляху, який єі професійною комунікаційною B2B2G платформою, що об'єднує decision-makers на вищому політичному, урядовому та бізнес рівнях.

У вітальних промовах було багато сказано про співпрацю урядів, бізнесів Китаю та України, особливо цікавим було почути про завершення переговорів щодо будівництва 4 гілки метро в місті Київ. Але оптимізм щодо цього проекту був різним.Тобто на початку форуму було сказано про фінішну пряму даного проекту, а на панельній сесії ІНФРАСТРУКТУРА & ЛОГІСТИКА інформація вже трохи інакша.

«Для нас велика честь приймати участь у ІІ Українському Форумі Шовкового Шляху. Наша корпорація China Pacific Construction Group, буде приймати участь у будівництві 4 гілки метро у місті Київ. Ми будемо разом з міською адміністрацією Києва, з Степаном Кубівим, перший віце-прем'єр-міністром України, а також з Міністерством інфраструктури України - робити перші здобутки. Ми провели досить плідний і дрожелюбний переговорне обговорення. Цей проект вже офіційно переданий Китайській владі та офіційно підтримується з Китайської сторони. Ми будемо намагатися поєднати найкращій досід, який є в української та китайської сторони, для того щоб успішно виконати цей проект. Загалом, якщо говорити про інфраструктурний стан України, то ми сподіваємось на швидкий розвиток інфраструктури» - сказав ГО ЦІН, Голова правління China Pacific Construction Group.

Але не все так просто, і в реальності все трохи інакше. 

«Одна ремарка. Стосовно 4 гілки метро. Давайте говорити реально. Цей проект зараз є неможливим. Не тому, що Києву не потрібна 4 гілка метро. Є 2 об’єктивні причини. По-перше у нас немає мосту на Троєщину, його треба збудувати, це як мінімум ще 3 роки, якщо все буде добре і КМДА домовиться щодо фінансування. А друга - це вартість. Орієнтовна вартість цього проекту становить 2 мільярди доларів. Ми зараз не можемо залучати такі кошти, тому що в нас є обмеження міжнародного валютного фонду. Тому зараз, інфраструктурний проект, під державні гарантії, можливий не більше 300-400 мільйонів доларів. Якщо ми вирішили, що нам не потрібно будувати нічого іншого(ні мости, ні дороги), окрім метро в Києві, то ми цей проект можемо будувати до 2020 року» - сказав Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції.

Мабуть, всеж таки гірка правда краще, ніж чергова обіцянка.  

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x