Безпечні дороги, як ставлення держави до своїх громадян

Безпечні дороги, як ставлення держави до своїх громадян

Українсько-ізраїльський інститут стратегічних досліджень ім. Голди Меїр зібрав за круглим столом представників влади, громадських організацій, експертів та правників обговорити стан безпеки дорожнього руху в Україні, Ізраїлі та інших країнах.

Учасники круглого столу в ході обговорення підкреслили важливість державної політики щодо безпеки, відношення держави до безпеки громадян, інфраструктури, контролю та обізнаності громадян щодо правил безпеки.

Професор Валерій Самсонкін, експерт Українсько-ізраїльського інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр, розповів про те, що статистика ДТП і кількость жертв сильно залежить від того, як держава ставиться до своїх громадян.

“Якщо порівняти статистику за 2016 рік, в Ізраїлі сталося близько 12 000 ДТП. У нас же за рік відбулося близько 200 000. Загиблих на дорогах в Ізраїлі – 335 осіб, а в Україні щорічно гине п’ять-шість тисяч. Враховуючи різницю у кількості населення, можна сказати, що ситуація з ДТП у нас у три рази гірша, ніж в Ізраїлі. Аналізуючи ізраїльську систему безпеки на дорогах, приходимо до висновку, що вся вона побудована навколо громадянина. Закони і правила максимально орієнтовані на людину, її інтереси і потреби. У нас поки що таке розуміння відсутнє, тому з ДТП намагаються боротися іншими засобами, наприклад, піднімаючи штрафи, що часто малоефективним”, – підкреслив професор Валерій Самсонкін.

В свою чергу, Юлія Красовська, заступник голови ради ГО «Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури», звернула увагу стан інфраструктури зараз та плани Уряду і Укравтодору щодо її змін.

«Коли ми говоримо про безпеку руху, потрібно розуміти, що ДТП - це наслідок, і потрібно шукати причини. Причини - це недотримання швидкісного режиму, неуважність водіїв та пішоходів, а також стан інфраструктури. На останньому засіданні Кабінету Міністрів України ми почули від пана Новака, голови Укравтодору, плани та наміри щодо підвищення безпеки руху. Планується зменшити максимальну швидкість руху та зменшити ширину дорожніх смуг в населених пунктах, а також зробити ділянки дороги, при в’їзді в міста, у вигляд англійської літери «S» - це рішення примусить бути уважним водія та зменшити швидкість. А також звертаю увагу на необхідність соціальної реклами та підвищення обізнаності в питаннях безпеки» - сказала Юлія Красовська.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x