АМПУ поділилась досвідом стосовно проведення торгів за участі інозмених компаній

АМПУ поділилась досвідом стосовно проведення торгів за участі інозмених компаній

18 травня 2017 року Адміністрація морських портів України уклала договір з китайською компанією China Harbour Engineering company Ltd на проведення днопоглиблювальних робіт у морському порту «Южний».

Корисним у даному випадку є саме досвід проведення філією АМПУ закупівлі через електронну систему ProZorro, адже цей досвід демонструє успішну співпрацю з іноземними компаніями.

Адміністрація морських портів, у свою чергу, і використовувала систему ProZorro для залучення світових високорозвинених компаній за найбільш вигідною ціною для проведення днопоглиблення. Попередні досвід проведення закупівлі не відзначився успіхом, адже коло компаній-учасників було надто вузьким.

АМПУ підготувала тендерну документацію з технічними вимогами та проектами договорів згідно з чинним законодавством та нормами державних будівельних норм, однак після виникнення ряду питань та пропозицій від учасників тендеру було вирішено ввести зміни до тендерної документації.

Для внесення змін були залучені провідні спеціалісти Європейського банку реконструкції та розвитку, а також компанії Arzinger, яка займається міжнародними проектами в галузі будівництва. Пізніше спільно з Американською торгово-промисловою палатою в Україні було проведено конференцію Ukrainian Dredging Day за участі представників компаній, які спеціалізуються на днопоглибленні.

До тендерної документації були внесені зміни стосовно вимог до документів, що підтверджують кваліфікаційні категорії. Також проекти договорів на виконання робіт були узгоджені з найкращими міжнародними практиками із застосуванням принципів FIDIC.

У процедурі відкритих торгів взяли участь п’ять світових компаній: China Harbour Engineering Company LTD, PLLC Boskalis International B. V., Jan De Nul n.v., ДП «Ван Оорд Україна», а також Novadeal LTD. Переможця було обрано за результатами проведення аукціону.

Загалом, у процесі проведення торгів за участі нерезидентів філія АМПУ зіткнулася з такими проблемами, як недосконалість чинного законодавства, невідповідність проведення публічної відкритої процедури закупівлі міжнародним стандартам, формальність підходу учасників до оформлення документів у складі тендерної пропозиції, невідповідність алгоритму роботи електронних майданчиків у системі закупівлі, затягування проведення торгів деякими учасниками, відсутність кількісних обмежень питань, а також відсутність фільтрації цих питань.

Протягом періоду з листопада 2016 року до червня 2017 року філія АМПУ провела чотири міжнародні процедури закупівлі спеціалізованих робіт.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x