Аеропорт "Бориспіль" та АМПУ увійшли до п'ятірки найприбутковіших державних компаній

Аеропорт "Бориспіль" та АМПУ увійшли до п'ятірки найприбутковіших державних компаній

Мінекономрозвитку опублікувало звіт за результатами роботи 100 найбільших державних компаній за 2017 рік. ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) зайняло друге місце у списку найприбутковіших державних компаній за підсумками 2017 року.

Так, за результатами 2017 року портфель зі 100 найбільших держкомпаній отримав чистий прибуток у розмірі 44,4 млрд грн, що майже на 38,5% більше ніж у 2016 році. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала понад 1 509 млрд грн, що майже на 5% більше, ніж за результатами 2016 року.

До списку найбільш прибуткових держкомпаній за результатом 2017 року увійшли:

  • ПАТ «НАК «Нафтогаз України»,
  • ДП «Адміністрація морських портів України»,
  • ПАТ «Центренерго»,
  • ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»,
  • ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль».

Очолила список найприбутковіших держкомпаній НАК «Нафтогаз України», чистий прибуток якої склав 39,3 млрд грн проти 17,8 млрд грн роком раніше. На третьому місці - ПАТ «Центренерго», п'ятикратно збільшило чистий прибуток - до 1,9 млрд грн. До першої п'ятірки увійшли ДП «Національна енергетична компанія« Укренерго», яке скоротило чистий прибуток в 1,8 рази - до 1,7 млрд грн, і ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль», наростило чистий прибуток на 25% - до 1,7 млрд грн .

“Підприємства регульованих державою галузей у котрий раз стали найбільш прибутковими у списку ТОП-100. Водночас, переважна більшість компаній як і раніше залишаються вкрай неефективними. Вихід у нас один - продовження реформи корпоративного управління тих стратегічних держкомпаній, що мають залишатись у власності держави, і прозора приватизація за ухваленим цього року законом решти підприємств”, - прокоментував результати роботи найбільших держкомпаній Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

У 2017 році набагато кращим став фінансовий результат підприємств транспортної галузі - їхній прибуток склав 5,5 млрд грн. У порівнянні зі збитком у 0,4 млрд грн у 2016 році зафіксовано фактичне зростання прибутку майже в 15 разів. Найбільший прибуток в галузі показали ДП «Адміністрація морських портів України» - 3,6 млрд грн, що на 6,5% менше ніж у 2016 року,  ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» - 1,7 млрд грн, що на 25% більше від 2016 року, ДП «Украерорух» - 0,6 млрд грн, що на 73% більше від 2016 року. ПАТ «Укрзалізниця» закінчила 2017 рік із прибутком 0,1 млрд грн, проти 7,3 млрд грн збитків у 2016 році. Це найбільше вплинуло на позитивну динаміку загального показника галузі. ПАТ «Укрзалізниця» отримала прибуток вперше з 2013 року, що насамперед  стало можливим завдяки індексації тарифів, у тому числі на пасажирські перевезення, та дерегуляцію тарифів на вантажні перевезення.

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x