Голова ради ГО "ВЦРТІ" промодерує дискусію між представниками ВР, МІУ та УЗ у Львові. Детальніше за посиланням

Голова ради ГО "ВЦРТІ" промодерує дискусію між представниками ВР, МІУ та УЗ у Львові. Детальніше за посиланням

26-27.10.2017 року, під патронатом Львівської обласної державної адміністрації, у Львові буде проходити XVII Міжнародний економічний форум "Львівщина - локомотив промислової революції". Засідання котре відбудеться 27.10 має тему "Львівщина - транспортні ворота між Європою та Азією".

Модератор Наумов Володимир – Голова ради ГО «Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури».

Спікерами цієї секції будуть:

  • Олег Синютка– Голова Львівської обласної державної адміністрації;
  • Олександр Ганущин– Голова Львівської обласної ради;
  • Андрій Галущак– Держ. секретар мінінфраструктури України;
  • Ярослав Дубневич– Народний депутат України, Голова транспортного комітету ВРУ;
  • Славомір Новак– в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України;
  • Представник від Укрзалізниці.

 Як на мене, головним напрямком дискусії мають бути проекти, реалізація котрих дасть Україні змогу приєднатися до TEN-T (Транс Європейська транспортна мережа). Якщо це вдасться, приєднавшись, Україна зможе, більш комфортніше, експортувати свою продукцію, не тільки за напрямком з Одеси до Гданська, а й долучитися до всієї мережі коридорів TEN-T (на сьогодні їх дев’ять).

маршруты

Першим проектом є GO Highway, цей коридор з’єднає порти Чорного моря з портами Балтії. Проект дає можливість Україні використати свій потенціал як транзитної, експортної держави. Для того щоб цей проект почав приносити дивіденди державі, потрібно зробити дуже багато. Зробити реконструкцію та капітальний ремонт доріг по яким будуть здійснюватися перевезення як пасажирів так і вантажів.  Дорога через Львів - Тернопіль - Вінниця - Одесса - Миколаїв, стане частиною цього транспортного коридора. Частина фінансування вже передбачена у бюджеті на 2018 рік – це перші 800 млн. грн.  Це ремонт та реконструкція дороги Краковець-Львів, Львів-Тернопіль, Умань-Одесса, декілька  об’їздів навколо міст, та з десяток нових транспортних розв’язок, що в свою чергу збільшить пропускну спроможність та безпеку руху. Не менш важливим є приведення прикордонної інфраструктури, а саме переходів до Європейських норм. Перетин державного кордону повинен бути більш комфортним та простим.

На мою думку, в першу чергу потрібно зосередитися на розвитку коридору залізничним транспортом, бо він є більш екологічним, позитивно впливає на безпеку дорожнього руху, знімаючи вантаж з автомобільних доріг. Єдина проблема для України, це ширина колії, в нас вона 1520 мм, в Європі 1435 мм. Тому, якщо вдасться побудувати до Львова «європейську» колію, це буде добре. Але це проект не на один рік. Потрібен новий ЗУ «Про залізничний транспорт», з доступом приватного бізнесу до залізничної інфраструктури та ЗУ «Про концесію». На сьогодні, реально, це може побудувати «Укрзалізниця» за рахунок Європейських коштів, але «Укрзалізниці» зараз не до цього.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x