Форум «Елеватор 2020»

Форум «Елеватор 2020»

24 січня в місті Київ відбулась наймасштабніша подія зернового ринку, яку організувала Група компаній «ПроАгро» — II Аграрний форум «Елеватор-2020», у якому взяли участь близько 500 учасників, 45 спікерів. 

В ході роботи Форуму паралельно працювали кілька панелей. Під час заключної частини Форуму було оголошено підсумки голосування, та проведено церемонію нагородження конкурсу «Елеватор 2019».

Учасники форуму обговорили поточні завдання елеваторної галузі, а також позначили перспективи її розвитку на найближчі 5 років. Серед цілей галузі назвали збільшення елеваторних потужностей одночасного зберігання.

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов зазначив, що в Україні 95% экспорту зерна йде виключно через морські порти. І 70% цього зерна транспортується в порт саме через залізницю. Тому на неї досить велике навантаження. Для порівняння він навів приклад Франції, де тільки 10% зерна на експорт везуть залізницею.

«Але є і внутрішні переміщення зерна. Ми будуємо все більше і більше маслопереробних комплексів. Збільшуємо їх продуктивність. Тому залізнична інфраструктура — це дуже важлива частина зернового логістичного ланцюжка»,— підкреслив Микола Горбачьов.

Незважаючи на всі складнощі та критику з боку зерновиків, у 2019 році «Укрзалізниця» перевезла рекордну кількість зернових. Про це говорив директор з розвитку бізнесу компанії Андрій Рязанцев.

«В 2018-2019 роках маємо + 18% перевезень, + 26% на експорт. Це говорить про те, що спільними зусиллями (УЗ і інші учасників ринку) вдалося знайти ключ до продуктивного нарощування обсягів перевезень. У минулому році ми з вами спільно отримали рекордний показник перевезень в кількості майже 41 млн тонн, і щомісячні перевезення (з часів незалежності України) — до 4 млн на місяць. І на сьогоднішній день це не межа»,— таку статистику навів Андрій Рязанцев.

Закінчився Форум оголошенням підсумків конкурсу «Елеватор 2019». Це перший такий конкурс в Україні. У лонг-лист рейтингу увійшли україніські елеватори, за показниками по ефективності, перевалці і впровадженню інноваційних рішень. Разом з тим, в рейтинг були включені компанії, що забезпечують ринок елеваторним обладнанням, та кращі керівники елеваторів.

Переможці «Елеватор року 2019» визначалися на основі оцінок експертної ради та за допомогою онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua.

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x