ВБ оголосив тендер на 10 вагових комплексів WiM для "Укртрансбезпеки" за $ 4,9 млн

ВБ оголосив тендер на 10 вагових комплексів WiM для "Укртрансбезпеки" за $ 4,9 млн

Всесвітній банк (ВБ) оголосив тендер на першу партію з 10 комплексів зважування в русі Weight-in-Motion (WiM) для Державної служби безпеки на транспорті. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, на брифінгу в п'ятницю.

За його словами, орієнтовна вартість комплексів - $ 4,9 млн, вибір переможця планується у вересні, а початок робіт - в жовтні поточного року.

Передбачається, що в тендері візьмуть участь міжнародні та українські консорціуми.

Системи WiM будуть розміщені на шести локаціях навколо Києва, з яких на чотирьох буде здійснюватися вимір в обох напрямках руху, ще на двох - тільки в напрямку столиці.

В.Омелян уточнив, що три комплекси автоматичного зважування планується встановити до кінця 2018 року, решта сім - в першій половині 2019 року.

Міністр також підкреслив, що автоматичні системи зважування будуть розміщені на дорогах М-01, М-03, М-05, М-06, М-07.

Всього планується закупити більше 100 станцій WiM.

В.Омелян зазначив, що автоматичні комплекси зважування навколо Києва є пілотним проектом і надалі станції будуть встановлені по всій Україні.

"У першу чергу в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Переваги даної системи у відсутності необхідності зупинки транспортних засобів після внесення необхідних змін до законодавства, а також у відсутності необхідності знижувати швидкість їх руху. А також - відсутність людського фактора і охоплення 100% автомобілів на дорозі і можливість збору BigData для аналітики ", - підкреслив міністр.

За його словами, дата-центр проекту буде розміщуватися на потужностях Мінінфраструктури і залишиться в руках держави.

WiM - сучасна інтелектуальна система вагового контролю. Встановлюється над дорогою і передбачає цілодобовий контроль, автоматичну фіксацію, максимальну автономність і мінімальне втручання людини.

WiM розраховує габарити кожного проїжджаючого автомобіля, фіксує номерні знаки, що дозволяє ідентифікувати вантажний автомобіль і його власника в державній базі даних.

Одночасно система датчиків фіксує швидкість, розміри авто, загальну масу, навантаження на вісь і колеса, а комп'ютер обробляє дані без втручання людини і порівнює з нормативами. У разі виявлення будь-яких порушень, система автоматично формує штраф і відправляє водієві вказівку зупинитися.

Водій перевантаженої фури повинен буде прямувати до спеціального пункту для розвантаження.

Якщо водій відмовляється виконати вимоги, інформація про машину-порушника направляється найближчій патрульній машині.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x