В Україні запустять пілотний проект для створення «розумних» доріг

В Україні запустять пілотний проект для створення «розумних» доріг

Вчора, 18 квітня 2019 року, в Міністерстві інфраструктури відбувся брифінг щодо запуску пілотного проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G». Про це повідомили в МІУ.

У брифінгу взяли участь: Володимир Омелян - Міністр інфраструктури України, Жан-Ерік де Загон – Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні, Дмитро Пономаренко –  директор зі стратегії Vodafone UA, Дірк Левандовскі - Голова CBT TEPS Центральної та Східної Європи Nokia, Олександр Ласкавий – провідний менеджер проектів та програм Nokia Solutions and Networks Ukraine.

Володимир Омелян наголосив, що розвиток цифрової інфраструктури є необхідним кроком модернізації транспортної галузі України та пріоритетною сферою діяльності Міністерства.

Також він нагадав, що під час зустрічі представників Міністерства інфраструктури України та Nokia у Берліні було оголошено про спільні наміри реалізації пілотного проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G».

«Наша головна мета полягає в тому, щоб дороги були «розумними», тобто такими, що інтегрують всю транспортну інфраструктуру в одну інтелектуальну мережу, забезпечуючи безпеку та комфорт користувачів», - наголосив очільник Міністерства.

Цей проект є одним з найбільш пріоритетних та найважливіших для Міністерства інфраструктури України. Він дозволить створити віртуальну інформаційну мережу, яка допоможе у вирішенні таких проблем, як безпека дорожнього руху, моніторинг руху та аналіз транспортних потоків.

«Ми щойно підписали меморандум із нашими міжнародними партнерами, який передбачає співробітництво з питань реалізації пілотного проекту. Це той унікальний випадок, коли одразу після підписання ми переходимо до активної фази співробітництва. Вчора розпочались монтажні роботи з обладнання пілотної ділянки траси Н-01 сучасними технологіями Інтернету Речей. І це є важливим кроком, аби перетворити наші дороги на розумні», - повідомив Володимир Омелян

За словами Міністра, Проект поділено на 3 стадії:

  1. Пілот, в рамках якого ми на окремій ділянці дороги (21-ий кілометр Дніпровського шосе) протягом двох місяців будемо тестувати технологію Інтернету речей на дорозі та збирати статистичні дані за допомогою мережі LTE, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ ятого покоління 5G.
  2. Розширений пілот, в рамках якого ми масштабуємо проект для покриття окремо взятої траси.
  3. Повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

Очільник Міністерства зазначив, що реалізація даного проекту стане прекрасним прикладом співпраці між державним сектором, операторами телекомунікацій, постачальниками обладнання, системними інтеграторами та іншими.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x