Укртрансбезпека здійснює державний контроль з перевищенням повноважень

Укртрансбезпека здійснює державний контроль з перевищенням повноважень

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На сьогодні все частіше від автомобільних перевізників, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом надходять скарги, щодо перевищення інспекторським складом Укртрансбезпеки наданих йому повноважень під час здійснення рейдових перевірок.

Не виявивши під час перевірки будь-яких порушень інспектори деяких теруправлінь «включають» останній аргумент, вимагаючи у водія протокол перевірки та адаптації тахографа, щоденні листки реєстрації режиму праці та відпочинку чи картку водія, індивідуальну контрольну книжку водія.

При цьому ігнорується вимога наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340 «Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів», підпунктом 4 пункту 5 якого Державну службу з безпеки на транспорті зобов’язано здійснювати перевірки щодо наявності встановлених тахографів виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення.

Що стосується внутрішніх автоперевезень вантажів, то постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. № 207 затверджено перелік документів, необхідних для здійснення таких перевезень. Особам,   які   уповноважені   здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, забороняється вимагати у водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця документи, не передбачені Переліком, затвердженим цією постановою.            

Протокол перевірки та адаптації тахографа до Т.З., тахокарти, картка водія, роздруківка даних роботи тахографа, індивідуальна контрольна книжка водія в переліку відсутні.

Сумнівним є, що «етапи зростання» (як сказано в публічному звіті за 2017 рік Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка) Укртрансбезпекою мають досягатися такими методами.

Вагові комплекси Укртрансбезпеки працюють на «госпрозрахунку».    

Нещодавно ми повідомляли, що Укртрансбезпека не ефективно використовує придбані габаритно-вагові комплекси.

Наразі з’явилась нова інформація. Голова Укртрансбезпеки Ноняк М.В. усним розпорядженням зобов’язав керівників територіальних органів більше не використовувати вагові комплекси Укравтодору, а працювати на комплексах придбаних Укртрансбезпекою. При цьому забезпечення автомобілів пальним покладається на інспекторів, а це фактично є підтвердженням, що керівництво служби і в подальшому не збирається відмовлятись від існуючих корупційних схем .

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x