Україна за 6 місяців сповільнила темп приросту автовиробництва до 6,4%

Україна за 6 місяців сповільнила темп приросту автовиробництва до 6,4%

Українські автопідприємства в січні-червні 2018 року виробили 3,853 тис. автотранспортних засобів, що на 6,4% більше, ніж за перше півріччя 2017 року, у тому числі випуск легкових автомобілів виріс на 8,8% - до 3,349 тис. од., повідомила асоціація "Укравтопром", інформує "Інтерфакс-Україна".

Згідно зі статистичними даними, всі легкові автомобілі в першому півріччі випустив тільки завод "Єврокар", тоді як за аналогічний період минулого року він справив 2,785 тис. авто, а ще 293 од. - Запорізький автозавод (ЗАЗ).

У той же час випуск комерційних автомобілів, які зафіксовані в статистиці "Укравтопрому", за січень-червень скоротився на 47% - до 109 од. (без урахування даних ПАТ "АвтоКрАЗ", не надає їх асоціації), тоді як випуск автобусів зріс на 17,2% - до 395 од.

Як повідомлялося, в січні-квітні виробництво автотранспорту демонструвало зростання на 32,7% до аналогічного періоду минулого року, у січні-травні - на 14,2%, але позитивна динаміка зберігається, насамперед, з урахуванням низької порівняльної бази.

За підсумками півріччя лідером у загальному автовиробництві залишається збирає легкові автомобілі Skoda "Єврокар". Запорізький автозавод (ЗАЗ), який у січні-червні легкові авто не випускав, справив 85 комерційних авто (проти 163 од. за той же період 2017 року) і 21 автобус (проти 10).

Як повідомлялося, ЗАЗ в 2018 році практично відмовився від випуску "легковиків".

Лідером автобусного виробництва залишається завод "Черкаський автобус", що випустив в червні 170 од. (на 30% більше), який також провів 21 комерційний автомобіль.

Чернігівський автозавод корпорації "Еталон" випустив 52 автобуса (проти 57 од.), Часівоярський автобусний завод (Донецька обл.) - 71 автобус (у січні-червні 2017 – 35 од.), корпорація "Богдан" – чотири автобуси (проти 37 од.).

Асоціація також інформує, що в червні з заводів України вийшло 672 автотранспортних засобів, що на 19,5% менше, ніж у червні минулого року, але на 52% більше, ніж у травні поточного. Легкове автовиробництво в червні цього року сформовано ПРАТ "Єврокар", яке випустило 592 авто (на 12% більше, ніж у червні-2017), тоді як у червні минулого року крім "Єврокару", який зібрав 526 машин, 199 авто вийшло ще з Зазу.

Автобусів в минулому місяці випущено 77 од. (на 15% більше, ніж у червні-2017), а комерційних авто – тільки три проти 43 од.

Як повідомлялося, українські автовиробники неодноразово заявляли про катастрофічний стан галузі.

На початку липня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав народних депутатів до вересня поточного року розробити спільний з Кабміном законопроект про розвиток автомобілебудування з створенням умов для приходу іноземних інвесторів

Потім стало відомо про розглянуту групою Renault, продажі легкових і комерційної техніки якій лідирують в Україні, можливості розміщення виробництва в країні.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x