Стан та організація аграрної логістики України

Стан та організація аграрної логістики України

Стан та організація аграрної логістики України вже не перший рік є однією з найболючіших тем для всіх учасників ринку. Керівник компанії, яка розробила електронну платформу з організації вантажних перевезень «JIT +», Вадим Бікулов, у інтерв’ю ІА «АПК-Інформ», розповів про ключові проблеми логістики українського аграрного ринку.

«Так, дійсно, у міру подальшого розвитку зернового ринку України, збільшення обсягів валового збору і відповідно - експортного потенціалу питання недосконалості транспортної логістики і необхідності прийняття заходів щодо поліпшення ситуації стає все більш актуальним. І, як показує практика, заходів, що вживаються як і раніше недостатньо», - зазначив керівник компанії «JIT +»

За його словами, традиційно левова частка зернових вантажів в Україні перевозиться залізничним транспортом, на другому місці за обсягами перевезень - автотранспорт, на третьому – річкові перевезення.

«При цьому за останні роки ситуація з розподілом обсягів вантажів за видами транспорту почала змінюватися: частка залізничного транспорту знижується, а авто- і річкового зростає», - наголосив Вадим Бікулов.

Серед ключових проблем логістики українського аграрного ринку він виділив наступні:

  • значні витрати на логістику та низька якість транспортного обслуговування;
  • низька інформаційна підтримка та відсутність синхронізації з системами обліку (наприклад, CRM та ERP);
  • відсутність захисту прав інвесторів та людський фактор, звідси знижена конкурентоспроможність українських трейдерів в порівнянні з іноземними;
  • відсутність реформ, спрямованих на модернізацію залізничної та Автологістики;
  • низька обробка вантажного транспорту та вагонів елеваторів припортовими залізничними станціями;
  • наявність прихованих вузьких місць логістики українського зернового ринку, які проявляються в пікові періоди сезону.

Читайте також: Чи довіряє агробізнес в Україні он-лайн додаткам та платформам для вантажоперевезень?

Що стосується першого пункту, то істотне підвищення тарифів на залізничні перевезення в сукупності з рядом заходів, прийнятим керівництвом «Укрзалізниці» для поліпшення ситуації, сприяли тому, що плече використання автотранспорту в Україні істотно збільшилося.

Тобто якщо раніше автотранспорт в основному використовувався на дистанції до 200 км, то вже в минулому сезоні цей вид транспорту все частіше застосовувався для здійснення міжобласних перевезень при відстані 500-1000 км, а іноді і більше того. Дана обставина грає на руку перевізникові, але не знижує вартість витрат на логістику, наслідком чого стане підвищення цін на кінцевий продукт.

Довідково

JIT+ – це зручна система яка складається з веб-сайту та мобільного додатку, мета якого: забезпечити перевезення вантажів, мінімізувавши людський фактор в процесі організації логістики. При цьому у власника вантажу є можливість контролювати місцезнаходження і терміни прибуття вантажу безпосередньо у своєму смартфоні.

Компанія JIT+ спеціалізується у сфері побудови ефективної транспортної логістики зерна в Україні.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x