Щорічно на дорогах України гине близько 3 500 осіб

Щорічно на дорогах України гине близько 3 500 осіб

Щорічно на дорогах України гине близько 3 500 осіб. Для порівняння, катастрофа "Титаніка" забрала життя 1 500 осіб. Тобто, щороку на дорогах України гине удвічі більше людей, ніж під час однієї з найбільших катастроф 20 століття.

Про це в блозі ЦТС розповів заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.

"Людські втрати мають не тільки моральний вимір. Це втрати і економічні. Дослідження, проведене багатьма країнами, визначило загальне правило, згідно з яким кожна смерть однієї людини коштує близько 70 ВВП на душу населення, а кожна серйозна травма обходиться в 17 ВВП на душу населення" , - розповідає Лавренюк.

За його словами, якщо застосовувати це правило до показників за кількістю загиблих і травмованих на дорогах України протягом 2018 року, стає зрозуміло, що вартісна оцінка соціально-економічних втрат України (без урахування матеріальних витрат, пов'язаних з пошкодженням майна і зниженням продуктивності праці) становить близько 2,01 млрд доларів (або 1,87% ВВП України). Всього ж за 2017-2018 роки втрати України від трагічних подій на автодорогах склали 4,2 млрд доларів.

Раніше ми писали, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує, на дорогах вищої категорії (І-ІІ) передбачати влаштування фрезерованих шумових смуг, задля зменшення кількості ДТП.

А з 2022 року автовиробники повинні будуть обладнати машини, які продаються на території ЄС, "чорними ящиками" і системою автоматичного утримання в смузі транспортного засобу.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x