ДФС провела тендер із закупівлі сканерів для митниці зекономивши 600 млн грн

ДФС провела тендер із закупівлі сканерів для митниці зекономивши 600 млн грн

9 липня, на майданчику ProZorro пройшов тендер за трьома лотами "Створення комплексних скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів". Про це повідомляє Delo.ua. Замовником була Державна фіскальна служба. Перші два лоти передбачають закупівлю трьох комплексних скануючих систем, а третій лот — чотири системи.

Зазначається, що це вже друга спроба провести подібний тендер. У минулому році фіскальна служба оголошувала три тендери на закупівлю восьми сканерів загальною вартістю близько 700 млн грн. Два тендери не відбулися, так як тендерний комітет фіскальної служби відхилив всі подані компаніями пропозиції, так як вони не відповідали тендерній документації. Один тендер (на купівлю чотирьох сканерів на 508 млн грн) не відбувся, так як з восьми учасників ДФС відхилила шість пропозицій. Саме за цим тендером скаржилася в АМКУ компанія Arempa International.

В цьому році ДФС підготувалася до тендерів більш ретельно і оголосила їх 20 квітня. Очікувана вартість була встановлена на рівні 1,3 млрд грн за три лоти. Перші два — по три сканера з очікуваною вартістю за 390 млн грн, третій лот — чотири сканера за 520 млн грн.

Відомо, що всього в тендері брали участь три компанії: Folgat AG, Nuctech Company Limited, Arempa International Ltd FZC. З них тільки один виробник сканерів. Як повідомив керівник ДФС Мирослав Продан, у світі лише три виробника таких сканерів: американський Rapiscan, китайський Nuctech і європейський SmithsHeimann.

По першому лоту виграла компанія Arempa International Ltd FZC. Вона подала найнижчу ціну — 219 млн грн, за які повинна буде встановити три сканерних комплекси.

Другий і третій лоти дісталися Nuctech, яка запропонувала 217,999 млн грн і 264,4 млн грн відповідно. Примітно, що Arempa вказала в останньому реченні лише на 999 грн і 199 тис. грн більше.

В результаті загальна вартість лотів склала 701,4 млн грн при 1,3 млрд грн очікуваної вартості. Таким чином економія склала 598,6 млн грн.

Сканери закуповують для пунктів пропуску: пост "Бачівськ" у Сумській області, "Щербаківка" ("Гоптівка") в Харківській області, "Нові Яриловичі" Чернігівської обл., "Ужгород", "Тиса" ("Чоп") в Закарпатській області, "Вадул-Сірет" ("Порубне") в Чернівецькій обл., "Ягодин" Волинська обл., "Рава-Руська", "Краковець", "Мостиська" у Львівській області.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x