У МІУ запропонували створити Авіаційний фонд для відродження регіональних аеропортів

У МІУ запропонували створити Авіаційний фонд для відродження регіональних аеропортів

Мінінфраструктури України ініціює створення Авіаційного фонду для відродження регіональних аеропортів країни, повідомив 3 вересня в аеропорту Бориспіль під час зустрічі першого рейсу Ryanair міністр інфраструктури Володимир Омелян, інформує avianews.

«Зараз ключове питання — переконати уряд, Верховну Раду, щоб з наступного року заробив Авіаційний фонд. Це буде цільове фінансування відродження регіональних аеропортів України», — сказав Омелян.

За словами міністра, новий фонд пропонується створити за аналогією з Дорожнім фондом.

«Третій рік поспіль ми активно ремонтуємо дороги по всій Україні, з року в рік нарощуючи темпи і обсяги. Це все стало можливим лише завдяки створенню Дорожнього фонду, який став гарантованим джерелом фінансування галузі», — зазначив Омелян.

Міністр повідомив, що з 2015 року кількість працюючих у країні аеропортів збільшилася більш ніж у два рази, а в 2018 році на постійній основі працює більше 10 повітряних гаваней. Тим не менш, Омелян вважає, що така кількість для України недостатньо, а якість, зокрема, злітно-посадкових смуг залишає бажати кращого.

«Ключове питання з боку держави — буде держава інвестувати у відновлення і будівництво аеропортів? Якщо так, то кількість авіакомпаній в Україні і відсоток українців, які літають, зросте в рази. Сьогодні послугами авіаційного транспорту користується 5-7% населення, а ми хочемо, щоб було не менше 50%. Досвід Польщі, Угорщини та інших сусідніх східноєвропейських країн наочно показує, що це цілком реально», — аргументував Омелян.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x