У МАУ заявили про важливість створення механізму компенсацій при польотах на схід

У МАУ заявили про важливість створення механізму компенсацій при польотах на схід

У МАУ заявили про важливість створення механізму компенсацій для авіакомпаній, які страждають від обмежувального режиму з боку Росії при польотах на схід.

 «Для МАУ такого роду компенсація або рішення цієї проблеми є дуже суттєвим фактором продовження розвитку транзитної моделі. На сьогодні рішення поки що немає», - заявив в інтерв'ю avianews президент авіакомпанії Юрій Мірошников.

За його словами, транзитна модель функціонує, і авіаційна галузь розвивається, але робиться це з істотними додатковими витратами через неможливість використовувати ефективні оптимальні маршрути.

У МАУ розглядають два варіанти реалізації механізму компенсації.

«Є відповідне законодавче положення про державну підтримку, формі її надання, процедурах. Це один з варіантів, який ми розглядали. Інший варіант - в тій чи іншій формі розподіл тягаря цих витрат між бенефіціарами транзитної діяльності. Ними є «Украерорух», аеропорт Бориспіль, Хендлінгова компанії, готелі», - розповів Мірошников.

Президент МАУ не уточнив суму додаткових витрат, які несе авіакомпанія через неможливість транзиту територією Росії, зазначивши, що з 2015 року вони зросли багаторазово.

Саме цей фактор вплинув на рішення авіаперевізника закрити рейси Київ-Астана.

«Найбільший ефект додаткових витрат виявляється саме на цей маршрут. Також свій внесок вносить дискримінаційна, нерівна конкуренція з авіакомпанією Air Astana, яка виконує цей рейс через повітряний простір Росії, завдяки чому він набагато коротший і дешевший», - розповів Мірошников.

Довідково

7 серпня 2014 року Росія заборонила українським авіакомпаніям літати транзитом над своєю територією. У відповідь Україна з 14 серпня 2014 року ввела спеціальний порядок транзиту для «Аерофлоту» і «Трансаеро» в Болгарію, Ізраїль, Туреччину, Єгипет і Грецію, який передбачає, що ці авіакомпанії можуть перетинати повітряний простір України тільки за умови отримання від неї відповідного дозволу для кожного рейсу окремо. Однак дане рішення не означало повної заборони транзиту.

25 вересня 2015 року Державіаслужба України за дорученням прем'єр міністра України Арсенія Яценюка заборонила з 25 жовтня 2015 року польоти в Україну авіакомпаніям «Аерофлот», «Трансаеро», S7 Airlines, «Росія», які потрапили до списку санкцій за виконання рейсів до Криму. Польоти могла продовжити російська авіакомпанія «Ютейр», оскільки не літала до анексованого півострову.

У відповідь Росія заборонила польоти в свої міста всім українським авіакомпаніям без винятку. Реакцією на це з боку України став аналогічну заборону на польоти всіх без винятку російських авіакомпаній в міста країни.

У листопаді 2015 року уряд України заборонив транзит літаків російських авіакомпаній над територією країни з 00:00 26 листопада 2015 року. Таке рішення прийнято через те, що російська сторона не зняла обмеження по транзиту і польотів українських авіакомпаній до Росії, пояснив заборону тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x