Свято антонівців: 70 років від дня першого польоту найбільшого в світі одномоторного біплана Ан-2

Свято антонівців: 70 років від дня першого польоту найбільшого в світі одномоторного біплана Ан-2

31 серпня у Державному підприємстві «АНТОНОВ» відбулося урочисте святкування 70-ї річниці з дня, коли у небо вперше піднявся Ан-2 – найбільший у світі одномоторний біплан.

Програма заходу складалася з трьох частин. На початку гості вирушили до Гостомеля, де на території аеродрому «Київ-Антонов-2» відбувся показовий політ літаків Ан-2 та Ан-2-100. Окрім цього, проводився також урочистий мітинг та вручення дипломів членам екіпажу Ан-2-100 за спробу встановлення світових та національних рекордів. День видався по-справжньому святковим ще й тому, що у присутності всіх гостей відбулося посвячення в студенти першокурсників філії Національного аерокосмічного університету «ХАІ» на ДП «АНТОНОВ».

Наступним пунктом у програмі заходу були урочисті збори в актовому залі підприємства. Атмосфера вражала піднесеністю і теплотою, адже у залі були присутні справжні «антонівці» - ветерани, конструктори ДП «Антонов» та співробітники підприємства. Особливим гостем став Курлін Юрій Володимирович – заслужений льотчик-випробувач, Герой Радянського Союзу. Згадали історію Ан-2 – творчої знахідки Олега Костянтиновича Антонова, його «найбільшої удачі», як він сам полюбляв говорити.

Історія цього дивовижного літака почалася рівно 70 років тому – в останній день серпня 1947 року. Тоді у тихому небі пролунав неголосний, але потужний шум мотору Ан-2 – біплана, якому судилося стати легендою не тільки вітчизняної, але й світової авіації. На початку все було не так оптимістично. Після закінчення Другої Світової війни в пріоритеті ще досі було виробництво швидкісних військових машин, а прогресивний для свого часу Ан-2 зустрів чималий опір ще на етапі його проектування. Але Олег Костянтинович Антонов ні на мить не втрачав віри у цей літак – і він мав рацію. Через десятиліття про Ан-2 знала чи не вся авіаційна спільнота.

На сьогодні побудовано більше 17000 екземплярів цих літаків, серійне виробництво майже безперервно триває протягом 68 років. Літак вражає своєю багатофункціональністю – він може використовуватися у сільському та лісовому господарстві, у геології для забезпечення експедицій, для аерофотозйомки та в багатьох інших галузях. Ан-2 застосовувався також для навчання льотного складу та скидання парашутистів, для буксування планерів – і все завдяки своїм унікальним льотним якостям та невибагливістю до аеродромів базування.

Зменшені копії Ан-2 можна було побачити у Народному музеї ДП «Антонов», разом з іншими моделями літаків. Завершальною частиною заходу стало відкриття нової експозиції у Музеї, присвяченої періоду створення Ан-2. На гостей чекав сюрприз – унікальні документи з архіву Олега Костянтиновича Антонова і навіть запис з його голосом, де легендарний авіаконструктор із захопленням говорить про створення нового, не схожого на інших, літака – «Аннушки», як лагідно називають Ан-2 усі антонівці.

Запрошені гості – люди, що власними руками творили історію Ан-2, серед них і Анна Олегівна – донька Антонова. Усі захоплено і пристрасно говорили про неймовірний літак, про рідне підприємство та майбутнє української авіації. Атмосферний день у родинному колі – тільки так можна описати урочисте святкування у ДП «Антонов». 

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x