Швеція ввела екологічний податок на авіаквитки

Швеція ввела екологічний податок на авіаквитки

Швеція з 1 квітня ввела екологічний податок на авіаквитки з метою зменшення впливу авіації на навколишнє середовище, повідомляє avianews.

Розмір збору залежить від тривалості рейсів. Для внутрішніх перельотів і перельотів по Європі пасажирам доведеться додатково заплатити 60 шведських крон ($7,2), а в разі вчинення більш тривалих перельотів — від 250 до 400 крон ($30-48).

Не буде стягуватися збір з немовлят, членів екіпажів і в деяких випадках з пасажирів, які здійснюють пересадку в аеропортах Швеції.

Ініціатором введення нового податку виступила партія Зелених, що входить в правлячу коаліцію. Спочатку планувалося, що розмір нового збору становитиме 80-430 крон, однак під час голосування за бюджет в кінці 2017 року він був знижений до 60-400 крон.

Примітно, що додаткові гроші, отримані за рахунок введення нового податку, будуть направлені на різні соціальні ініціативи.

У той же час авіаперевізники, різко розкритикувавші появу нового збору з авіаквитків, пропонували заохочувати використання нових більш економічних літаків, в той час як податок може призвести до перерозподілу авіаційного трафіку в регіоні, не зменшивши кількість викидів парникових газів в атмосферу.

Зараз в Європі схожий податок на пасажирів, що вилітають стягують також Німеччина і Великобританія.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x