Міжнародний аеропорт Ужгород – чи є майбутнє?

Міжнародний аеропорт Ужгород – чи є майбутнє?

Якщо центральні аеропорти завжди в полі зору, то про інші сказати так не можна.

В серпні 2017 року Міжнародний аеропорт «Ужгород» отримав нового керманича - Євгеній Гапоненко, до якого ми неодноразово зверталися за коментарями щодо розвитку аеропорту. Але зрозуміло, щоб щось коментувати потрібно розібратися і побачити все з середини.

Євгеній, підкажіть, як зараз справи у аеропорту чи літають до вас?

Зараз аеропорт працює у штатному режимі в денний час з 9 до 18, з візуальною схемою на посадку. Зараз приймаємо чартерні рейси, і це переважно ділова авіація. Але на повну силу аеропорт зараз не працює і тут є ряд причин. По-перше це через ситуацію з повітряним простором над територією Словаччини. До червня 2016 року регулярні авіарейси виконувались в рамках дії Угоди між урядами України та Словаччини. Термін дії Угоди був 10 років, але за цей час Словаччина вступила в ЄС і згодом почала працювати за європейськими авіаційними правилами.

Що зараз робиться для повноцінного запуску аеропорту і чи справляється ваша команда?

Я переїхав з Києва до рідного міста Ужгорода. Приїхав без команди, але був впевнений, що тут достатньо професіоналів. Зараз можу сказати, що не вистачає мотивації співробітникам і є супротив новому, супротив старої системи. Можливо є профільні спеціалісти, що зараз шукають роботу, то ми готові приймати в свою команду.

У вересні в Києві відбулася зустріч учасниками якої стали: ДАС України, ДП «Украерорух», Міністерство транспорту Словаччини, Міністерство оборони Словаччини, Департамент ЦА Словаччини та представників EASA (Європейська агенція авіаційної безпеки). На зустрічі було прийнято рішення щодо сертифікації EASA Украероруху по часті МА «Ужгород». Але по інших питаннях переговори ще тривають.

Для того щоб почали літати регулярні рейси потрібно ще багато чого зробити і на це все потрібен час, але ми не опускаємо руки і працюємо над цим.

Чи є інтерес у мешканців міста Ужгород та регіону до аеропорту?

Інтерес є. Люди постійно запитують, коли повноцінно запрацює аеропорт в регіоні, адже Закарпаття – це туристичний край. Поруч країни Європейського союзу. Безумовно, повноцінна робота летовища дасть збільшення кількості туристів та посилить інвестиційну привабливість регіону.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x