МІУ хоче ввести преференції на аеронавігаційне обслуговування для аеропорту "Бориспіль"

МІУ хоче ввести преференції на аеронавігаційне обслуговування для аеропорту "Бориспіль"

Міністерство інфраструктури України оприлюднило проект наказу, який передбачає збільшення плати за аеронавігаційне обслуговування (АНО) на маршруті на 12,2% і зміну формули розрахунку ставок за АНО для українських та іноземних авіакомпаній. Про це інформує агенство «Інтерфакс-Україна».

Проект акта пропонує встановити нові одиничні ставки плати за АНО повітряних суден у повітряному просторі України, в тому числі встановити різні ставки плати за послуги АНО на підходах і в районі аеродрому окремо для міжнародного аеропорту "Бориспіль" і для всіх інших сертифікованих аеропортів країни.

Крім того, з метою впровадження сучасних методів і принципів розрахунку одиничних ставок плати за АНО повітряних суден на підході та в районі аеродрому, пропонується встановити нову формулу розрахунку одиничної ставки плати за вказаний тип АНО.

На думку міністерства, дані зміни створять сприятливі умови для розвитку авіаційних перевезень через українські аеропорти, дозволять залучити нові авіакомпанії для здійснення польотів в/з аеропортів України, що призведе в результаті до зниження вартості квитків на авіаційні перевезення.

Як наголошується в аналітичній записці до проекту наказу, його реалізація призведе до скорочення частки витрат авіакомпаній за послуги з АНО на підході та в районі аеродрому аеропорту "Бориспіль" в середньому на 15-20%, або приблизно на EUR200 за один рейс.

"Так, для рейсу міжнародного сполучення з містами країн Центральної Європи, а саме Київ - Франкфурт - Київ, скорочення частки витрат за послуги з АНО на підході та в районі аеродрому складе приблизно EUR213, а для рейсу Львів - Варшава - Львів приблизно EUR14 в порівнянні з витратами на АНО згідно діючих ставок плати ", - йдеться в документі.

У той же час для рейсів внутрішнього сполучення скорочення частки витрат за послуги з АНО на підході та в районі аеродрому складе для рейсу Київ - Львів - Київ приблизно EUR244, а для рейсу Київ - Одеса - Київ приблизно EUR253 в порівнянні з витратами на АНО згідно з чинними ставок плати.

На думку Мінінфраструктури це дозволить забезпечити, в тому числі, стабільне фінансування діяльності провайдера АНО: зокрема, планується, що прийняття нових формул розрахунку АНО призведе до збільшення суми платежів до державного та місцевих бюджетів на суму понад 120 млн грн в 2019 році в порівнянні з очікуваним показником 2018 року.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x