МАУ вимагає від Amic компенсацію за завищення цін на паливо

МАУ вимагає від Amic компенсацію за завищення цін на паливо

Авіаперевізник Міжнародні авіалінії України (МАУ) зажадала від компанії Амік Авіейшен Україна компенсувати половину вартості авіаційного палива, придбаного ним в аеропортах Одеси і Харкова в 2014-2015 роках.

Як повідомляє enkorr, 15 січня суд першої інстанції задовольнив відповідний позов МАУ. Копію цього рішення оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд присудив «Амік Авіейшен Україна» компенсувати МАУ 21,6 млн грн, що становить 48% від загальної вартості гасу, яку авіаперевізник придбав в аеропортах Харкова та Одеси в період з січня 2014 по серпень 2015 р.

Вимагаючи компенсації, МАУ ґрунтується на рішенні Антимонопольного комітету України від 22 вересня 2016 р. яким комітет визнав тоді ще «Лукойл Авіейшен Україна» винним зловживанні монопольним становищем і завищенні цін гасу в двох аеропортах як мінімум на 24%.

Присуджуючи компенсацію в 48% вартості палива суд порахував, МАУ має право на компенсацію збитків в розмірі більш ніж 24%.

«Зниження відповідачем (Амік Авіейшен Україна) вартості палива на 31% -42% в Харкові і на 29-41% в Одесі для внутрішніх і міжнародних перевезень після отримання попередніх висновків АМКУ приблизно позначає фактичні розміри збитків позивача (МАУ) від необґрунтованого завищення цін на паливо», - обґрунтував своє рішення Господарський суд Києва.

Відзначимо, що саме МАУ була ініціатором розслідування АМКУ щодо «Лукойл Авіейшен Україна», направивши офіційну скаргу в листопаді 2014 р.

Як повідомлялося раніше у вересні 2016 р. АМКУ визнав «Лукойл Авіейшен Україна» винним у зловживанні монопольним становищем на ринку заправки повітряних суден в аеропортах Харкова та Одеси. Компанія була оштрафована на 18,7 млн ​​грн. В ході розслідування штраф був зменшений наполовину, оскільки компанія добровільно погодилася усунути інкриміновані їй порушення.

З 2015 по червень 2018 р. тривав судовий розгляд, за підсумками якого правонаступника «Лукойл Авіейшен Україна» компанії «Амік Авіейшен Україна» скасувати штраф не вдалося.

У вересні 2018 р. АМКУ звернувся до суду з вимогою стягнути з «Амік Авіейшн Україна» 37,4 млн грн штрафу і пені. Слухання за позовом призначені на 30 січня 2019 р.

У грудні 2018 року між МАУ і «Амик Авіейшн Україна» виник черговий конфлікт щодо вартості заправки літаків в аеропорту Харкова. Тоді авіаперевізник повідомив, що призупиняє міжнародні перельоти з Харкова до квітня.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x