Державіаслужба України спростила доступ до ринку авіаперевезень

Державіаслужба України спростила доступ до ринку авіаперевезень

Зміни до порядку надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній в Україні вступили в силу 17 травня, відповідний наказ Державної авіаційної служби №222 від 4 квітня опублікований в «Офіційному віснику України».

Як повідомила прес-служба відомства, документ виключає умову перевірки переважного володіння (понад 50% статутного капіталу) авіаперевізника при отриманні права на експлуатацію повітряної лінії. Така перевірка здійснюється в процесі ліцензування перевізника, і новий порядок усуває дублювання.

Документ також виключає умова виконання авіаперевізником регулярних рейсів в межах України протягом мінімум 12 місяців. Мережа маршрутів і їх економічна доцільність залишаться в компетенції авіакомпаній.

Крім того, внесено умова сплати в повному обсязі державних зборів, передбачених Повітряним кодексом України, що забезпечить рівні умови для всіх перевізників при доступі до ринку повітряних перевезень при наданні нових прав на експлуатацію повітряних ліній.

За словами голови Державіаслужби Олександра Більчука, практика показала, що попередній варіант авіаційних правил потребував доопрацювання, в тому числі з огляду на необхідність зближення норм українського та європейського законодавства.

«Зміни, внесені сьогодні, усувають штучні бар'єри і створюють рівні умови для всіх гравців ринку. Наступним кроком стане ґрунтовний перегляд порядку надання прав на експлуатацію повітряних ліній в рамках робочої групи із залученням експертів ринку », - сказав він.

У повідомленні наголошується, що наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, тому комісія Державіаслужби з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній на черговому засіданні в кінці травня буде керуватися новим порядком.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x