Аеропорт Берлін Бранденбург потребує 700 млн євро

Аеропорт Берлін Бранденбург потребує 700 млн євро

Оператор аеропорту потребує додаткових 770 мільйонів євро для завершення будівництва нового аеропорту Берлін Бранденбург. Дофінансування необхідне для подання завершеного проекту відповідно до запланованої дати відкриття, до 2020 року.

Частина коштів у розмірі 385 мільйонів євро буде отримана шляхом комерційного кредиту, а решта – це ресурси власників аеропорту (штат Бранденбург, федеральний бюджет та місто Берлін). Цей шлях фінансування усуває необхідність перегляду та затвердження додаткових коштів Європейською комісією. Загальна вартість аеропорту Берлін Бранденбург, ймовірно, складе 7,3 мільярда євро, оскільки компанія, що керує будівництвом аеропорту повідомила про необхідність дофінансування у розмірі 770 мільйонів євро. Цікаво, що у 2006 році вартість будівництва була оцінена в 2 мільярди євро.

Спочатку аеропорт імені Віллі Брандта мав бути відкритий 2011 році. Внаслідок ряду невдач та помилок в ході розробок та планування, будівництво цього проекту триває вже понад десять років. Найбільш (і найчастіше) прогнозована дата відкриття аеропорту – 2020 рік. Після відкриття нової будівлі у 2020 році аеропорт зможе обслуговувати до 6 мільйонів пасажирів на рік. Ще напередодні Різдва, керівництво аеропорту оголосило, що аеропорту Берлін Бранденбург потрібні близько 1 млрд євро за додаткових коштів.

Нова дата (2020 р.) була встановлена майже через десять років після запланованої дати відкриття. Остання затримка була викликана виявленням несправної конструкції в одній частині терміналу. Пошкоджено близько 90 км кабелів, які були поховані в бетоні, а не проходили через скло, а це означає, що весь термінал довелося перепланувати. Електричні двері не були підключені до електрики, ніхто не знав, як ввімкнути освітлення. Починаючи з 2012 року, в аеропорті побували десятки планувальників, зміни яких вже оцінювалися у 3,5 млрд євро. Експлуатаційні витрати наразі закритого аеропорту оцінюються в 1 млн. євро щоденно.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x